Frederik VI's Alle 10 og 8 andre boliger er kommet til salg denne uge i Frederiksberg - se boligerne her.

dato

9 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Frederiksberg. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.

I Frederiksberg kan man nu finde den eksklusive ejerlejlighed på Frederik VI's Alle 10, 4 tv. Denne lejlighed tilbyder 132 kvadratmeter fordelt på 4 værelser, perfekt til dem, der søger et rummeligt hjem. Ejendommen er sat til salg for 14.000.000 DKK.

En anden mulighed i området er ejerlejligheden på Bernhard Bangs Alle 24, 1 th. Denne bolig er lidt mindre med 119 kvadratmeter, men tilbyder hele 5 værelser. Lejligheden er udbudt til 10.995.000 DKK.

Begge lejligheder ligger centralt på Frederiksberg, hvilket naturligvis er en væsentlig faktor i prissætningen. De byder hver især på unikke muligheder for potentielle købere på markedet.

Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.
Kilde: Boliga
Mest læste artikler