Årets største internationale musicalsucces kommer til Danmark, når den opsættes for første gang i landet. Den 2. marts 2025 kl. 15:00 kan du opleve en forestilling, der byder på en kombination af stribevis af pophits, formidable dansescener og en skøn kærlighedshistorie.
Stjernespækket besætningSilas Holst, Sicilia Gadborg, Tammi Øst, Niels Olsen, Niels Ellegaard og Karina Frimodt er blot nogle af de kendte navne, der står på scenen i denne fantastiske opsætning. Forestillingen instrueres af Joy-Maria Frederiksen, og koreografien er i hænderne på Silas Holst.
En historie om dans og oprørForestillingen handler om Scott Hastings, en fremragende Ballroom-danser, der har udsigt til at vinde det australske mesterskab. Men Scott er også en rebel, der ikke vil danse efter de stramme konkurrenceregler, hvilket skaber en spændende fortælling fyldt med drama og kærlighed.
Detaljer om arrangementet:Dato: Søndag 2. marts 2025
Tidspunkt: Kl. 15:00
Sted: Scandic Falkoner, Falkoner Allé 9, 2000 Frederiksberg
Arrangør: One and Only Musical Teater ApS
Entré: Børn/Unge: 228-978 kr, Gruppe, Voksen: 258-1008 kr, Løssalg: 298-1048 kr, Prisforhøjelse, særlige dage: 50 kr, Særrabat til voksne: 258-1008 kr
Varighed: 150 min med pause
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her